פוסטים אחרונים
ארכיון

רוצה לנסוע לתוכנית מנהיגות בשוויץ ?

כפי שאתם יודעים בפיתוח קהילות, ארגונים וחדשנות חברתית הכל זה תהליכים - דברים לוקחים את הזמן שלהם וצריך סבלנות של פיל אבל בסוף זה תמיד משתלם (ומסתבר שאפילו עד לשוויץ אפשר להגיע) - אז רציתי להזמין גם אותך להגיש מועמדות כי יש לנו עוד איזה 4-3 מקומות פנויים עבור הנסיעה הזאת.


- "איך אני מגיב/ה הכי טוב לאתגרים שאני רואה סביבי כדי ליצור השפעה חיובית על העולם?" - "כיצד אוכל לעודד אחרים ולתת להם השראה לעשות את אותו הדבר?" אם אלו הן שאלות שגם את/ה שואלים את עצמכם, אז תוכנית המנהיגות ההשתתפותית-טרנספורמטיבית היא בשבילך! אנו שמחים להזמין אתכם לתוכנית שתערך בג'נבה שבשוויץ החל מה 8-2' בפברואר 2020. בתוכנית זו בת ה-5 ימים (שתתנהל כולה באנגלית) ישתתפו 25 אנשים ממדינות שונות בעלי רקע מקצועי, תרבותי וחברתי שונה, שיתכנסו יחד לחקור דרכים חדשות לשחרר את הפוטנציאל של המנהיג/ה הטרנספורמטיבי ההשתתפותי שבתוכם.

What is leadership for us? “LEADERSHIP is the relational capacity to mobilize creative potential and turn it into positive power - to set in motion positive ripples of confidence, energy, enthusiasm, and performance - to make a positive difference in the world.”— Diana Whitney & Amanda Trosten-Bloom, Appreciative Inquiry Practitioner

את התוכנית יארח הארגון השוויצרי Euforia ויערך בשיתוף עם מנחים מ- Recrear מספרד, Mus-e Kosova מקוסובו, Razlivaliste מסרביה וגם אנחנו CommAgain מישראל נוביל משלחת בת 4-5 משתתפים ויחד איתי. יחד נצלול לשלל מתודולוגיות, חוויות וכלים רבים כדי לחקור את פוטנציאל ההנהגה שלנו ונשאף להגיע ליעדי הלמידה הבאים: 1. נחקור ונחליף ידע וניסיון אודות גישות מנהיגות חדשות אותן נוכל ליישם בהקשר המקומי שלנו. 2. נחווה יחדיו איך אנחנו יכולים להעלות את פוטנציאל ההשפעה שלנו באמצעות רעיונות חדשים, נקודות מבט ו / או פתרונות יצירתיים כדי לעודד אנשים נוספים בקהילות שלנו. 3. נגלה, נפתח ונתרגל את יכולות ההנחיה ההשתתפותית שלנו יחד עם שאר חברי הקבוצה. 4. אנו נשפר את מארג הקשרים שלנו יחד עם בניה וחיזוק של מערכות יחסים עם מובילי/ות שינוי נוספים 5. נחווה מסע למידה טרנספורמטיבי, השתתפותי, מעורר השראה וכיפי. דרישות למשתתפי התוכנית - התוכנית מיועדת לגילאי 35-18 - יש לך רצון עז לעשות שינוי בקהילה או בסביבה המקומית בה את/ה פועל/ת. - יש לך אנגלית ברמה טובה ואת/ה מוכנ/ה לפתח את כישורי המנהיגות וההנחיה שלך. - יש לך ניסיון בהנחיה, ניהול פרויקטים או מעורבות נוער (זה דבר מבורך אך אינו דרישה).

- הבחירה מבוססת בעיקר על מוטיבציה חזקה לבצע שינוי ברמה המקומית.

- אנו מצפים מהמשתתפים להיות נוכחים במהלך כל התוכנית.


תהליך הגשת מועמדות מתחלק לשניים: 1. הגשת טופס מועמדות (שימוש לב התוכנית תערך כולה באנגלית) עד ה-3' לנוב' בחצות

2. ראיון וירטואלי עם נציג מארגון Euforia באמצע נוב' ותשובות לקראת סוף החודש.

אם יש עוד שאלות/תהיות מוזמנים ליצור קשר דרך האתר פה.

תאריכים ומיקום:

2-8' בפברואר בג'נבה שוויץ (מיקום ספציפי יינתן בהמשך)

יום א' ה-2' בפברואר: הגעה

שני עד שישי: התוכנית עצמה

שבת: חזרה לארץ


עלות:

תודות לתמיכה של קרן מוביטה אנו מציעים מלגות מלאות למועמדים שיבחרו (טיסות והסעות, ויזות אם יש צורך, ואירוח מלא עבור כל זמן התוכנית)


---- להגשת מועמדות ----

 

ועוד קצת רקע למי שמתעניינ/ת על מאחורי הקלעים ועל אדוות של שינוי חברתי.

הסיפור פה מתחיל בנוב' 2016 כשהתקבלתי לכנס הראשון שנערך בארץ של ChangeMakerXchange

ארגון יזמות חברתי עולמי שפעיל בעיקר באירופה - סמינר יזמות חברתית ומנהיגות השתתפותית חמוד לגמרי שנערך בים המלח (פה אתם יכולים לראות את שאר העמיתים הישראלים שהשתתפו בו ובזה שלאחריו שנערך בעכו). אחרי הפסטיבל צירפו אותי לקבוצה סודי של הנטוורק העולמי שבה כמה מאות אנשים. לצד שיתוף ידע ומידע, התייעצות עם עמיתים, אנשים גם מציעים גם שיתופי פעולה, משתפים יוזמות שלהם, מקרי בוחן והזדמנויות. לפני כשנה איזה מישהו עם שם מוזר העלה סטטוס שהוא מחפש עוד נציגים מארגונים שעוסקים במנהיגות וחדשנות חברתית לטובת יצירת שיתוף פעולה והגשה משותפת לאיזה קרן. אז בין שאר ההגשות שאני ממלא בשוטף הגשתי גם את זאת, עשינו עוד איזה כמה פינג פונגים במייל ואיזה שתי שיחות טלפון ואחרי כ-8 חודשים אני מקבל מייל שקיבלו את ההגשה - אז היי, מי רוצה להצטרף ?

​​

רעי דישון הוא מייסד CommAgain, עמית קהילת ROI מיסודה של קרן שוסטרמן,

יוצר-שותף לעמותת מידברן, אחד הנציגים בארץ של עמותת ברנינג מן בישראל, מייסד חבר של עמותת מקום לאמנות בקרית המלאכה מייסד Iartists.org ועוד כמה דברים