פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

מה בין קהילות פייסבוק לקהילות עובדים - 5 נקודות לדיון

September 19, 2019

המדיה החברתית ופלטפורמות הסושיאל' תקשורת פנים ארגונית וניהול פרוייקטים השונות מתחילות לחלחל אל תוך הארגונים השונים ולהיות נפוצות לא רק בחברות הסטארטאפ הצעירות - אנו שמחים הפעם לארח את אריק רייזר בפוסט סביב התחום של קהילות פנים ארגוניות שהולך וצומח לו.

(רוצים גם להתארח בבלוג - מוזמנים ליצור איתנו קשר)

קבוצות הפייסבוק תוססות, זו עובדה. הסביבה הקהילתית הנוצרת ברשתות החברתיות מראה איך אפשר לייצר מערכות יחסים של אמון, תקשורת טובה, שיתוף, וחברויות וירטואליות בין חברי הקהילה. גם אנשי הארגונים נמצאים בקבוצות, הם מסתכלים בעיניים כלות על היחסים הקהילתיים הנוצרים, מבינים את היתרונות ורואים את ההזדמנויות - "אם זה עובד בקבוצות הפייסבוק, והעובדים גם כך נמצאים שם, למה לא להעתיק את ההצלחה אל תוך הארגון?"
 

מתברר ששיכפול ההצלחה של קהילות הפייסבוק להקמה של קהילות עובדים הוא לא כל כך טריוויאלי ולא מעשי. חוץ מהמילה 'קהילה' בשני המושגים אין הרבה משותף בין שתי הקבוצות. 
 

את הטיעון הזה אנסה להוכיח בחמישה אתגרים העומדים בפני ארגונים הרוצים לפתח קהילות עובדים, אתגרים אשר לא קיימים בקבוצות הפייסבוק.
 

 

1# מחויבות

בפייסבוק המשתמש בוחר להתחבר לקבוצה, יוזם את החיבור ולוחץ על כפתור ההצטרפות. בכך נוצרת סוג של מחויבות שלו מול הקהילה.

בארגון העובד מצורף לקהילה. עבור העובד, מישהו הכניס אותו לקבוצה שהוא לא ביקש להשתתף מסיבה שלא ברורה לו. חוסר הבנה של מטרת הקהילה יחד עם צירוף לקבוצה שהוא לא ביקש להתחבר יוצרים נקודת פתיחה נמוכה, ולא מאפשרים ליצור רמת מחויבות גבוהה לקהילה.

 

- ארגונים צריכים ליצור את המחויבות של העובדים לקהילה

 

 

2# ערך מוסף

אנו מוקפים בתוכן. מתוך כל העושר התוכני הסובב אותנו אנשים בוחרים להתחבר לקבוצות מסוימות כי זה נותן להם משהו. הם מקבלים ערך מוסף בדמות חיבור לאנשים בעלי אותו תחום עניין, מקורות מידע שיכולים לעזור להם, מקום להתייעץ, רצון להשתייך לקבוצות פופולריות ועוד.

 

בארגון הערך לא ברור. לרוב העובדים לא מבינים מה יוצא להם מהחיבור לקהילה ועבורם זה עוד כלי שמתווסף לרשימה ארוכה של מערכות מידע הקיימות בארגון.

 

ארגונים צריכים לאתר מה ה-אמי"לי (אז מה יוצא לי מזה, WIIFM) עבור העובדים ולספק תכנים בהתאם.

 

 

 

#3 מטרת הקהילה

קבוצות הפייסבוק מוגדרות כקהילות פנאי, חיבור והשתתפות בקהילות כחלק מפעילויות אותם הם בוחרים לבצע בזמנם החופשי. בארגונים הקהילות מוגדרות כלי עבודה כחלק מסביבת העבודה הדיגיטלית (Digital Workplace). ערוץ תקשורת דו כיווני ומאובטח המאפשר להם ליצור סביבה של שיתופיות, חיבור לעמיתים, תמיכה הדדית, למידה מניסיונם של אחרים ועוד. השימוש בקהילה ככלי עבודה שונה מהותית משימוש פנאי בכל ההיבטים הקיימים.

 

ארגונים צריכים ליצור בקרב העובדים את ההבנה כי הקהילה נועדה לעזור להם בביצוע העבודה והמשימות שלהם.

 

 

 

4# הקצאת זמן

היות וקהילות פייסבוק מוגדרות כקהילות פנאי, אין שום בעיה לחברים לנצל את זמנם החופשי בקריאת הפוסטים והשתתפות בדיונים. כל אחד בוחר לחלק