פוסטים אחרונים
ארכיון

רוצים לתמוך בקהילת העסקים של עוטף עזה ? (וגם כמה מילים על חוסן קהילתי)

בשבוע שעבר שרון רמון יחד עימי ערכנו מיטאפ ברציף - ההאב ליזמות עירונית של עיריית תל אביב-יפו תחת הכותרת "יהלומים לנצח - על מבניות ארגונית וחוסן קהילתי" לא עברו כמה ימים וכבר יש לנו דוגמא נהדרת לשתף אותה איתך (והיי, גם משהו שלך יכולה להיות השפעה ותרומה עבורו) אז הינך מוזמנ/ת לאירוע שמביא אל המרכז כ-120 בתי עסק ממרחב העוטף, לחום התל אביבי ומפגיש אותם עם המון גאווה מקומית!

שמחים לשתף אותך באחד מאירועי השיא של קהילת עסקים לעסקים במרחב עוטף עזה הפועלת מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ובאמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף הרשיות המקומיות בעוטף עזה ועיריית תל-אביב-יפו המזמינים אותך ליריד השני של "עוטף בכיף".

היריד יערך בימים רביעי-חמישי ה-17-18.7 בין השעות 18:00- 23:00 במתחם "התחנה", תל-אביב-יפו.

כולכם מוזמנים להיחשף לפעילות העסקית והתרבותית, לקנות תוצרת מקומית וליהנות ביריד כיפי לכל המשפחה עם הרבה פעילויות ואטרקציות שייסיעו ויתרמו להשפעה משמעותית על הכלכלה ופעילות העסקים במרחב.

כל הפרטים שאתם צריכים לדעת בלינק המצורף: : https://www.facebook.com/events/859277814448874/

לינק לתוכניית היריד

 

אז מה זה בעצם "חוסן קהילתי" ? - המושג הזה פירושו היכולות והמדדים של האלמנטים השונים המאפשרים למבנים חברתיים וקהילות שונות להתמודד ולחזור לתפקוד הרגיל שלהם (ואולי אף לתפקד בצורה טובה יותר) אחרי זעזועים, אירועים חריגים, טראומות ואסונות שונים.

כשאנו מנתחים כיצד הם עושים זאת (מפתחים חוסן קהילתי) אלו הם כמה מהאלמנטים המרכזיים בהם הם נעזרים: - בחירה בארגון/מוסד שיכול לתמוך ולהוביל התארגנות ופעילות שתעזור בפיתוח חוסן קהילתי והתמודדות עם מצבי המשבר שהופיעו - להלן ארגון מעוף שמייעץ, מלווה ותומך בעסקים ממרחב עוטף עזה (שכידוע לנו מתמודד עם אתגרים לא פשוטים בשנים האחרונות) על בסיס נסיונו והמשאבים העומדים לרשותו.

- כינוס של העסקים מהאיזור יחד למרחב מסויים (פיזי ווירטואלי) כך שיוכלו לעזור ולסייע איש לרעיהו

- יצירה של שיתוף פעולה עם עיריית חסונה (להלן עיריית תל אביב-יפו) וסביב מתחם מאפשר בו כל הצדדים נהנים תוך יצירה של אירוע רב מימדי (גם עסקים, גם תרבות וגם הפעלות למשפחות/ילדים).

- יציאה עם כמה שיותר מדיה לקהלים מקומיים רלוונטים על בסיס הפלטפרומות השונות שעומדות לרשות הארגונים - תראו לדוגמא מה שעלה בדף הפייסבוק של עיריית תל אביב-יפו

כך זה לדוגמא נראה בשנה שעברה כשהאירוע נערך בשדרות

- ביצוע של מדידה והערכה של האירוע יחד עם פידבקים של בעלי העניין השונים בכדי לבחון את מידת ההצלחה שלו יחד עם תיעוד של האירוע במדיומים שונים.

- במידה ויש צורך יוצרים רוטינה של המסורת הזאת בתדירות מסויימת

והרי לכם מהלך סביב "חוסן קהילתי" לעסקים המקומיים עם הרבה פוטנציאל.

- אם אתם מחפשים כלי למדידת חוסן קהילתי - תציצו בכלי הזה בו נתקלנו במסגרת המחקר השוטף שלנו (שהדימוי פה למעלה לקוח ממנו).

אז כמו שאומרים - תשארו נחושים, תשארו חסונים (ושיהיה קיץ קליל כמה שאפשר).