פוסטים אחרונים
ארכיון

קישורים וחומרים מהמיטאפים של אינספיירל

שלום לכל הנרשמים והמשתתפים (ושאר הסקרנים) במיטאפ של אינספיירל שהבאנו כל הדרך מצידו האחר של העולם - ניו זילנד ונערך בשבוע שעבר. אנחנו שבוע אחרי שני המיטאפים שערכו (י"ם באירוח של צעירים במרכז, ות"א באירוח של StartUp Nation Central וסדנא בת יומיים עם 40 משתתפים. סה"כ נכחו כ-140 איש בשלל האירועים (נרשמו כ-310 איש כשלרוב למפגשים חופשיים מגיעים בד"כ כ-50% מהנרשמים). בחרנו להביא את המודל הזה לארץ כי בעיניינו הוא אחד המודלים החדשניים והמעניינים בעולם בהן נתקלנו עד כה שפועל תחת הכותרת של "התארגנות קהילה עסקית-חברתית" ודוגמא ברת קיימא הפעילה משנת 2011. דבר נוסף שמעניין במבנה החברתי הזה הוא שבנוסף לטכנולוגיות חברתית בהן חבריה משתמשים הם גם פיתחו טכנולוגיות דיגיטאליות שתומכות בפעילות הארגון.


​כן, זהו מודל מורכב שלא פשוט להעתיק אותו (או להצטרף אליו) אבל אוצר בתוכו לא מעט ניסיון ותובנות בהם ניתן להעזר לקהילות, ארגונים ומיזמים אותם אתם מפתחים. רצינו לשלוח למי שהגיע (וגם למי שלא הסתדר לו/לה בסוף) את הלינקים הרלוונטיים בהם תוכלו להעזר ומהם ללמוד הלינק למצגת של המיטאפ

האתר של אינספיירל - enspiral.com מאוד מומלץ להציץ במדריך השקוף של הארגון - handbook.enspiral.com ובמבנה של הסכמות בארגון בין חבריו https://handbook.enspiral.com/agreements/people.html קישור למערכת הדיונים וקבלת ההחלטות אותה פיתחו הכלי של לומיו - Loomio (חופשית עד 10 משתמשים)


לינק לקנבס עם חמשת האלמנטים המרכזיים ששילובם יוצר את מארג הקהילה

לינק לקנבס הקהילתי שמשלב שני מודלים - מודל איפיון צרכים, ושלבים מהותיים בהתפתחות קהילה

לינק לקנבס הקהילתי שפיתחנו ב-CommAgain בשיתוף עם דרור נוי


אם יש לך פידבק, הערות והארות נשמח לקבל אותן בטופס הזה (וגם לכל שאלה או רעיון לשיתוף פעולה נשמח לשמוע ממך)


ולקינוח

--------------------------------------

אחד הדברים המהותיים כיום בתחום של פיתוח קהילות וארגונים זה הנושא של פיתוח תוכן (עבור הנכסים הדיגיטאליים השונים של הקהילה ובשילוב עם אופליין)

מוזמנים להציץ ולהרשם לקורס שיעל שהיא חלק מ- CommAgain - קהילות וארגונים יוצרים שינוי בשיתוף עם גיל מרטנס יעבירו בקרוב.

כדאי לכם להרשם עכשיו כי אחרי הקורס הנ"ל לקהל הרחב הן לוקחות הפסקה מקורס כזה, בעקבות עומס פניות והתמקצעות בפיתוח קהילות עסקיות. אז לעונים: "נרשם לקורס הבא...." אין לדעת מתי הוא יהיה....💗 סילבוס: https://bit.ly/2OyUtBU המלצות: https://bit.ly/2DWRrmJ להרשמה:https://bit.ly/2y7zWgF