פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

נשות העולם התאחדו נא ! (והנהיגו)

October 17, 2017

במסגרת האבולוציה של הרשת וה"קהילות" אנו רואים תהליך די מעניין ובו כמה שלבים:


א. הרשת מאפשרת התחברות של אנשים ע"ב פלטפורמה תקשורתית זאת או אחרת ומעגלים חברתיים שונים (ביה"ס, צבא, תחומי עניין, שכונה וכ"ו) 
 

ב. בשלב השני נוצרת "התקהלות" - קהילות קטנות של בין כמה עשרות למאות חברים עם רמה כזאת או אחרת של אמון, השתתפות, פעילות, שיתוף מידע, ידע וניסיון, תמיכה הדדית ולעיתים גם יציאה מהמרחב הוירטואלי אל מפגשים פיזיים.
 

ג. השלב הבא הוא כמובן "התקבצות" לקבוצה - למרות שרצוי לציין שלא מעט קבוצות פוסחות ומדלגות בזריזות על פני השלב השני בשל הקלות והפשטות של יצירת קבוצות וירטואליות וסף החסם הטכנולוגי (או כמו שמישהו כתב בפייסבוק - "כל טמבל בימינו יכול לפתוח איזה קבוצה ולהחליט שהוא איזה דיקטטור בזעיר אנפין של טרטוריה וירטואלית זאת או אחרת"). רוב הקבוצות הללו הן סביב שייכות מסויימת (מגדר, איזור גיאוגרפי, תפיסת תרבות/דת), תחום עניין/עיסוק (עובדות לא חשובות או עצמאיים לדוגמא). 

ד. שלב יותר מתקדם הוא שלב של התארגנות אם זה מבחינת יצירה של קווים מנחים, מטרות כלשהן (אם זה לטווח הקצר או הארוך), חזון, זהות ויזואלית, מנהגים, מפגשים וכ"ו וכן חלוקת אחריות ותפקידים כשבשלב זה בעצם נוצר סוג של  "מועדוני חברים" עם מידה זאת או אחרת של אירגון יש מאין (כשבעצם חלק נכבד ממה שתופסים כיום כ"קהילות" הן בעצם סוג של "מועדוני חברים". 

ה. והשלב האחרון (שנסקור היום) הוא השלב של ההתמסדות - בעצם הפיכה של הארגון לסוג של ארגון ממוסד - אם זה עמותה, מלכ"ר או עסק חברתי ("סתם" עסק הרי הוא אינו יכול להיות משום שהארגון צמח מתוך קהילה וחברה מסויימת וברגע שמי מהם ירגיש ש"עושים עליו "קופה" - הרי מרבית האמון (יחד עם חלק נכבד מהקהילה/"מועדון חברים") יתפוגג לו ויתפזר (כפי שמרצה הבחור המוכשר הזה איתו נפגשתי לפני כמה ימים בהרצאה שהעביר לפני כמה שנים באיזה TEDx בעיר שלא באמת קיימת - "כסף משנה הכל"). 

אחד התחומים המרכזיים בו צמחו קבוצות, קהילות, פורומים, התארגנויות, ומועדונים הוא כמובן התחום של נשים שמתאחדות להן (ואני אישית מאוד ישמח אם יותר נשים ישלטו בעולם) אם זה ע"י פורומים, פלטפורמות בלוגים, קבוצות בפייסבוק, נטוורקים רשתיים מקומיים וגלובליים (הידעתן/ם לדוגמא שסופרסונה פותחים נציגות בניו יורק ?)

 

אזי כמה דברים קשורים שקורים בתחום הזה: 

נפתח עם ה ירוע הרשמי והמפגש הראשון של קבוצת LeadWith Babies  !המפגש יתקיים ב-23.10.17 (יום שני בבוקר) בגוגל קמפוס - לינק לאירוע (האירוע בהרשמה) 

 


כמה ימים אחרי - ארגון אנו ANU משיק את פורום נשים אקטיביסטיות - לינק לאירוע: 

 
ואז בסוף החודש - פורום המהנדסות - מפגש שלישי בנושא נשים בטכנולוגיה שמארגנת לשכת המהנדסים/ות

לינק לאירוע עם פרטים ולו"ז מלא

 

וסלון תרבותי מספר 53 של CO.CO. | Collective Collection (שיש להן מודל סופר מעניין ששווה לחפור עליו) בנושא עיצוב "שקרים קטנים ואסתטיקה ככלי מניפולטיבי"- נועה אהרון על עיצוב ככוח שמניע את ההחלטות היומיומיות שלנו - לינק לאירוע שיערך ב-26 לאוקטובר.

 


ולקינוח - שני קולות קוראים לתחום היצירתי