איך קהילות ורשתות משנות את סביבות החיים והעבודה שלנו ?

״הכוח החדש של הרשתות פועל בצורה שונה, כמו זרם. נוצר ע״י רבים. פתוח, השתתפותי ומונע ע״י חיבורים. הוא מופץ ומתפזר. כמו מים או חשמל, הכי חזק שהוא עולה בפתאומיות. המטרה עם כוח חדש היא לא לאגור אותו אלא לתעל אותו."

Jeremy Heimans & Henry

ארגון CommAgain שמח להזמינכם
לשני מיטאפים וסדנא
עם ארגון Enspiral מניו-זילנד

מחדשנות חברתית
לרשתיות חברתית-עסקית
What is Enspiral?

What is Enspiral?

צפייה בסרטון

כחלק מהפעילות של CommAgain - ארגון תשתית לקהילות וארגונים ואחרי שתי סדנאות מוצלחות של "קהילה כמפעל יזמי" ו"עיצוב של קהילה_ארגון" שערכנו השנה בשיתוף עם Enterprise Design Associates ו-fitinn.center אנחנו שמחים להביא לראשונה מניו זילנד הרחוקה את סוזאן, מנכ"לית אינספיירל.

אינספיירל (Enspiral) הינה קהילה (וירטואלית ופיזית) מקצועית רב גונית ורב יכולתית, רשת של מומחים וחברות העובדים יחד על מנת ליצור חברה משגשגת.

אינספיירל (Enspiral) נוסדה בניו זילנד והתחילה כקבוצה של מתכנתים אשר שאפו לעבוד מעט, להרוויח הרבה כסף להתמקד בעשייה משמעותית. היוזמה התפתחה לרשת שכללה אנשי מקצוע מתחומים שונים אשר התארגנו באופן משותף למתן שירותים (Enspiral services). החברים ברשת החליטו לתרום חלק מההכנסות שלהם על מנת לממן פרויקטים משותפים.

מכאן הרשת צמחה עוד לקונסטלציה של יחידים, חברות קטנות ויזמויות המהווים אקו-סיסטם  למתן טווח רחב של שירותים מתחת לגג אחד– הם מציעים שרותי יעוץ, בונים מוצרים לתמיכה בתהליכי דמוקרטיה ישירה (ככלי לקבלת החלטות בקונצנזוס - Loomio) וכלי דיגיטלי לניהול תקציב משותף-Co-Budget 

כל הרשת מוחזקת ביחד על ידי "קרן" (Enspiral Foundation) הנמצא בלב הארגון ומהווה את הפלטפורמה החוקית והיישות הפורמלית דרכה מתקשרים החברות והיחידים. ״הקרן״ קיימת על מנת לייצר משאבים משותפים, הסכמים ותהליכים אשר יאפשרו שיגשוג לחברי הקרן תוך כדי תהליכים השתתפותים אשר מתנהלים בשקיפות.

 תאריכים:

סדנא אצלך בארגון ?

?

מיטאפ 

תל אביב

9.10

מיטאפ 

ירושלים

8.10

ההשתתפות במפגש הינה ללא

עלות בהרשמה על בסיס מקום פנוי

סדנא פרטית אצלך בארגון

(3-4 שעות)

עם סוזן באסטרפילד מנכ״לית Enspiral

ימי חמישי-שישי

יום שלישי

יום שני

*עלות הסדנא הינה:

350 ש״ח למקדימים עד 11.9

450 ש״ח אחרי

*עלות המלאה של הסדנא היא 1290 ש״ח וסיבסודה מתאפשר בעזרת השותפים שלנו.

ההשתתפות במפגש הינה ללא עלות בהרשמה על בסיס מקום פנוי

 כל המפגשים יתקיימו בהובלת סוזן באסטרפילד מנכ״לית Enspiral וקייט ביירקופט מייסדת שותפה של Greaterthan.

סוזן באסטרפילד (Susan Basterfield)

CEO @ Enspiral

סוזן היא זרזת ומזמנת של תהליכים, עוזרת ליחידים, צוותים וארגונים ברחבי העולם להתנסות בדרכים חדשות של עבודה והוויה, למימוש סביבת העבודה של העתיד. היא מאמינה כי עקרונות של ארגון עצמי ופיתוח ארגוני משחרר פוטנציאל ויוצר מקומות עבודה אנושים בהם התפתחות האישית של העובד נמצאת בראש סדר העדיפות.

סוזן היא המייסדת של ארגון ׳דוב הזהב׳ (Golden Pandas) הנמצא כחלק מרשת אינספיירל, הארגון הוא ניסוי אלטרנטיבי סביב מבנים ארגונים חדשניים המאתגרים את המודלים הקיימים של חיים ועבודה. סוזן אובססיבית לגבי תפיסת אג׳יל (Agile), התארגנות וניהול עצמי, גישות השתתפותיות, ותפיסות Teal לניהול של ארגונים.

בתור יזמית קולקטיבית, פלטפורמות וכלים הם מרכיבים חיוניים לעתיד העבודה, למקום העבודה וליצירה של כלכלה שיתופית. כחלק אינטגרלי מחייה סוזן מתרגלת השתתפות גלובלית והחלפת ערך בין יבשות, מדינות ותרבויות שונות- תרגול זה משפר את הרחבת האימפקט בקהילות, אירגונים והלקוחות עימם היא עובדת.

 

מחוץ לעולם העסקי והטכנולוגי סוזן היא חברה בארגון הבינלאומי לקפיצת באנג׳י, בעלת תואר שני בלמידה וניהול, ובעברה לימדה בבית ספר תיכון לנערים בסיכון.


Linkedin

 קייט ביקרופט (Kate Beecroft) מייסדת שותפה של Greaterthan.

קייט ביירקופט (Kate Beecroft) היא מעצבת ארגונים, אסטרטגית ומנחה. קייט היא חברה באיינספרייל (Enspiral)ֿ, יועצת ומייסדת שותפה של Greaterthan.

 

קייט מסייעת לארגונים עם בנייה קהילתית ופיתוח של נהלי ממשל שיתופיים בדגש על כלים לניהול תקציב וקבלת החלטות.

באמצעות אינספרייל ו- Greaterthan היא חוקרת מערכות כספים ונהלים, מעצבת ומנחה אירועים בנושא ועוזרת לאנשים אשר עובדים באמצעות בלוקצ׳יין (blockchain) להבין התארגנות עצמית.

 

קייט מעוניינת להנחות ולהיות חלק מאירועים אשר מאפשרים להגיע לתוצאות וחוויות מעבר לרגיל ובאמת לאתגר את עצמה ואחרים. קייט היא גם מייסדת שותפה של Leadwise Academy אשר מהווה תוכנית הכשרה לאלו הרוצים להתחיל להתאמן בהתארגנות עצמית.

מובילות ומובילי קהילות ואירגונים חברתיים, מנהלי חדשנות בארגונים עסקיים וציבוריים, יועצות ויועצים אסטרטגיים/ארגוניים, מנהלים ומנהלות מכל המגזרים, עובדים סוציאליים קהילתיים,  ואקטיביסטים, מחוללי  שינוי.

למי זה מיועד?

-פירוט על הסדנא-

יומיים מרוכזים (16 שעות) של למידת מודל אינספיירל בהנחיית מייסדת הארגון סוזן באסטרפילד וצוות CommAgain

 

מה הסדנה מציעה:

הסדנה תציע כלים לעסקים וארגונים ליצירה של השפעה חברתית חיובית תוך עיצב של סביבת עבודה וחיים עתידית ומשמעותית המשמש אקו סיסטם שלם.

 

אנו נלמד את המודל של אינספיירל אשר מאפשר עבודה יעילה ושותפות עמוקה בין עסקים שונים הנמצאים באותו אקו סיסטם- נלמדו ונחקור את הכלים המקוונים והלא מקוונים שפיתחו באינספרייל ואשר מאפשרים לעשות זאת בצורה יעילה וחדשנית.

 

כלים אותם נחקור ונלמד: 

 

  • איך מקבלים החלטות? (Loomio)

  • איך זה להתנהל כאשר ישנה אחריות משפטית, כוח מוגבל, ועדיין לנהל משילות ארגונית (Minimal Viable Board)

  • איך מחזקים ביחד בארגון אחריות דיווח ותמיכת עמיתים ללא מנהלים? (Stewards)

  • כיצד מפתחים ויוצרים מנהיגות מבוזרת שיכולה באמת לעבוד (Catalysts)

 

בנוסף נדבר ונעסוק במחויבות שלנו לתרבות של קוד פתוח ואת החשיבות של תרבות טכנולוגיות אשר מדגישה את היופי של הטירוף.

 

מאמרים לקריאה ולמידה נוספת

This event was made possible through the Charles and Lynn Schusterman Family Foundation's Grassroots Events program.

As well with the support of :

2Bhub logo 2_preview.jpeg

& Media support of :

ארץ-עיר.png
mtech logo CHOSEN-1.jpg

And a collaboration between:

​​Call us:

IL - +972-524655072
US - +917-728-1370

2016 by Rei Dishon 

CommAgain was selected to be part of "the social Lab" at Mazeh 9, TLV Muni youth house & is part of Midburn Social Generator.