פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

קול קורא למובילים מקומיים

January 14, 2020

 

מה הידע שלך לגבי ההיסטוריה העכשווית של המקום בו הינך גר/ה - כיצד הוא התחיל ומה היו כמה מהגורמים שעזרו לו ללבלב ולצמוח ?

כל עיר התחילה מחלום של אדם, שניים או קהילה קטנה שחבריה רוצים להתחבר ולחיות יחד. במרוצת הזמן הקהילות וההתארגנויות הללו הפכו ליישוב מסודר (פחות או יותר), כשאם הם הצליחו ממש להתארגן (וגם לגדול לצמוח) אזי במרוצת הזמן היישוב הזה הופך לעיר - יש כאלה שיקראו לתהליך הזה "עיור" ויש גם כאלה שיקראו לו "חדשנות חברתית" (מישהו/י אמר/ה אולי "יובל נח הררי" ? :) 

 

בהמשך לחשיפה של "העולם החדש" בשנת 1492, השנה בה נתקל קולמבוס באמריקה אנחנו נמצאים כיום ב"עידן/דור הענן" (אני בכוונה כותב "גילוי" במרכאות - הוא זה שגילה את העולם הזה, לילידים שגרו שם מאות שנים העולם הזה היה כבר ברור כשמש). אנו נמצאים בעיצומו של תהליך השינוי ומעבר מתרבות אנלוגית (והיררכית) לתרבות דיגיטלית (ורשתית) - בעולם בו אחד המושגים המובילים של התחום הוא "digital transformation" (הנה, אפילו בבלוג של צה"ל כותבים על זה בחודש שעבר), כשיש על כך שלל מקרי בוחן אם זה ברמה המקומית או הגלובלית, מוצלחים יותר (או לצערינו מוצלחים פחות).

 

בשנים האחרונות מתקדם השלטון המרכזי וגם המוניציפלי ולאט לאט מתפתח ומשתנה - אם זה ברמת הגופים עצמם - הכנסה של מערכות טכנולוגיות חדשות והתאמה (או פיתוח ויצירה) של שירותים לתקופה העכשווית.

 

בימים אלו (ועד ה-19.1) ישנו קול קורא לרשויות מקומיות המעוניינות להצטרף למהפכה הדיגיטלית ולהשתתף בתוכנית

"מאיצים דיגיטליים בשלטון המקומי" (מחזור ד') תוכנית בת 13 מפגשים שמטרתה היא קידום דיגיטציה ברשויות המקומיות בישראל.

 

התוכנית מניעה ליצירת השינוי הרצוי ומכשירה מובילי שינוי – עובדים מקרב הרשויות המקומיות שייבחרו וירכשו את הכלים לקדם חדשנות דיגיטלית ברשויות המקומיות, לשפר תהליכי עבודה ושירותים באמצעות טכנולוגיה ולהשתלב בקהילה הכלל-ארצית של מקדמי הדיגיטציה ברשויות המקומיות.

 

התוכנית מתקיימת בשיתוף פעולה בין מטה "ישראל דיגיטלית" במשרד לשוויון חברתי ובין משרד הפנים כך שאם אתם מכירים אנשים שעובדים ברשויות מקומיות מוזמנים לשתף אותם בקישור הזה כדי שגם הרשות שלכם תהיה מעודכנת - לפרטים מלאים והרשמה ---->>> בקישור הזה

 

- אז מה לדעתך יעזור לתהליכים אלו לקרות ביתר קלות ? 
- מה בעינייך הסוגיות המרכזיות שהשינוי הזה יזדקק להתייחס אליהן ? 

 

 אז מה זה "שיתוף