• רעי דישון

מובילי קהילות - תפתחו יומנים...


אז חדשות די גדולות לביצה הים תיכונית ולאיזור האירופי מגיעות מהכיוון של פייסבוק - אם אתם מנהלי קהילות, פורומים או קבוצות בפייסבוק (או החברה/ארגון שלכם נסמך לא מעט על מדיה חברתית) סמנו לכם ביומנים את פבואר , תוציאו את תוציאו את מגפי הגומי מהארון ותתחילו לחפש טיסות ללונדון...היום הכריזה פייסבוק רשמית על כך שב-8-9 בפבואר יערך בלונדון כנס הקהילות האירופי של פייסבוק - FCS.

בכנס יתארחו מנהלי קבוצות, מארגני אירועים ומנהלי דפים מרחבי האזור - בין אם באמצעות קבוצה שמחברת בין אמהות חדשות, עסק שדרכו מקדם אורח חיים בריא ותומך בקבוצת ריצה בשכונה, או אירוע שנולד בכדי לגייס כסף עבור גורם מקומי -כשמה שמשותף לכל הקהילות הללו הוא מנהיג/ה נלהב/ת.


ב-FCS אירופה, למנהיגי הקהילות תהיה הזדמנות להצטרף לסדנאות ופאנלים המוקדשים ללימוד מיומנויות חדשות, יישום כלים חדשים ולקבל ייעוץ על ניהול הקהילה. המשתתפים יתחברו, ילמדו וישתפו חוויות עם מנהיגים קהילתיים אחרים, וכן ישמעו מפייסבוק על המוצרים אותם הם בונים כדי לסייע בקהילות בטוחות ותומכות. במקביל פייסבוק תעזר בבוני הקהילות לחלוק איתם את המשוב והחוויות שלהם כדי שיוכלו לתמוך בהם טוב יותר. מאז אירוח FCS בשיקגו מוקדם יותר השנה, החברה עבדה לא מעט בכדי ליישם את המשוב ששמעו מהמשתתפים, ולאחרונה הם גם הודיעו על כמה תכונות חדשות שהושקו בקהילות/קבוצות פייסבוק כתוצאה מכך.מנהלי קבוצות, מארגני אירועים ומנהלי דפים מאירופה מוזמנים להגיש בקשה להצטרף לפסגת קהילות פייסבוק בקישור הזה - פרטים נוספים על האירוע ישותפו בחודשים הקרובים.


------


להזכירכם - מי שנמצא בפורום מובילי קהילות יוצרות שינוי - בשלישי הקרוב ה-28 לחודש יערך מיטאפ #8 - הפעם תחת הכותרת (שעוד יותר רלוונטית עתה) - "התקהלות - מקהל לקהילה" - פרטים מלאים על הדוברים ומקום מפגש בקישור (הקישור זמין רק לחברי פורום העמיתים שלנו).


במידה ואתם רוצים להיות איתנו בקשר (או גם אולי להצטרף לפורום עמיתים שלנו) - מוזמנים להרשם פה - (וכשמחזור נוסף של חברים יפתח נשמח להיות איתכם בקשר).


כיום ב"פורום למובילי קהילות יוצרות שינוי" שלנו (שמבוסס על קבוצה סודית בה כמעט 600 חברים) נמצאים מובילי קהילות עירוניות, קהילות נושא או מנהלי פורומים מקצועיים, עובדים שמגיעים מהמגזר המוניציפאלי, הציבורי הממשלתי והמגזר השלישי, מנהלי קהילה של חללי עבודה שיתופיים, מובילי קהילות און ליין, חוקרים מהאקדמיה, עובדים סוציאליים קהילתיים, קהילות שליחות או קהילות אמונה.


הפורום משמש כמרחב למידת עמיתים מקצועי וירטואלי והינו הוותיק, המקצועי והגדול ביותר בארץ בתחום וקיים כבר מעל לשנתיים וחצי כשבנוסף במסגרת הפעילות שלנו אנו מקיימים מפגשים וכנסים מדי כמה חודשים.


------------------------

ומה הרקע לסיפור הזה אולי אתם ככה שואלים. אז פייסבוק - חברה די קטנה שברבעון האחרון שוב הכתה את התחזיות ומסיימת רבעון עם תוצאות טובות – הן בהכנסות והן ברווח הנקי - הרשת החברתית הגדולה בעולם הציגה הכנסות רבעוניות של 10.33 מיליארד דולר, המהוות זינוק של 47% בהשוואה לרבעון השלישי של 2016 - מקורן של כמעט כל ההכנסות – 10.14 מיליארד -מפרסום (גם כאן רשמה החברה צמיחה – של 49%), כאשר היתר, 186 מיליון, מגיעות מתשלומים ומסעיפים אחרים. הרווח הנקי של פייסבוק זינק בשיעור ניכר יותר – 79% – ועמד על 4.71 מיליארד דולר. מספר המשתמשים החודשיים בפייסבוק עמד בסוף הרבעון על 2.072 מיליארד – עלייה של 16% בהשוואה לרבעון השלישי אשתקד. מספר המשתמשים היומיים עלה באחוז דומה משנה לשנה ועמד על 1.37 מיליארד.מארק צוקרברג מדבר על שינוי חזון החברה בכנס בשיקגו


אז... מה הסיפור ?

ובכן, בחודש פבואר השנה מנכ"ל החברה הקטנה הזאת שעד כה החזון שלה היה "לעשות את העולם יותר פתוח ומחובר" כתב מניפסט בן יותר מ-6000 מילים תחת הכותרת "בונים קהילה גלובלית" בו הוא מזכיר את המילה "קהילה" 81 פעמים ואת המילה "פלטפורמה" רק פעם אחת - הוא גם העלה 5 סוגיות שהוא רואה לנכון שפייסבוק תתמודד איתן בתחום של קהילות:

  1. איך לעזור לאנשים לבנות קהילות תמיכה שיחזקו את המוסדות המסורתיים בעולם בו החברות במוסדות אלו פוחתת

  2. כיצד אנו עוזרים לאנשים לבנות קהילה בטוחה המונעת פגיעה, מסייעת בזמן משבר ומשקמת אחר כך בעולם שבו כל אחד בעולם יכול להשפיע עלינו

  3. כיצד אנו עוזרים לאנשים לבנות קהילה מעודכנת ומעדכנת החושפת אותנו לרעיונות חדשים ובונה הבנה משותפת בעולם שבו לכל אדם יש קול?

  4. כיצד אנו עוזרים לאנשים לבנות קהילה מעורבת מבחינה אזרחית בעולם שבו ההצבעה כוללת לפעמים פחות ממחצית מאוכלוסייתנו

  5. כיצד אנו מסייעים לאנשים לבנות קהילה כוללת המשקפת את הערכים המשותפים שלנו ואת האנושות המשותפת מרמות מקומיות ועד עולמיות, המרחיבות תרבויות, מדינות ואזורים בעולם עם דוגמאות מעטות של קהילות גלובליות?

ואז לקראת סוף חודש יוני השנה פייסבוק כינסה לראשונה בשיקגו (ככה באמצע ארה"ב שיהיה כנראה יחסית קרוב לכולם) כנס מובילי קהילות/קבוצות. בכנס הגיעה ההכרזה על כך שפייסבוק משנה את החזון שלה לא עוד "לעשות/ליצור (make) עולם יותר פתוח ומחובר" אלא "לתת לאנשים את הכוח/יכולת/עוצמה (power) ולהביא את העולם יותר קרוב יחדיו" כשבמקביל הושקו כמה וכמה כלים עבור מובילי קהילות (כמו לדוגמא היכולת לראות סטטיסטיקות שונות לגבי פעילות חברי הקהילה ולגבי רמת החשיפה של מדיה העולה בה.


----------------------------


רק לאחרונה סיים מארק צוקרברג הסיבוב ממושך בכל רחבי ארה"ב כדי "לצאת מהבועה" (כך הצהיר) שבה הוא נמצא כשבסיום הסיבוב אמר ""אחד הדברים שהדהימו אותי, שלא נראה לי שאנחנו מבינים עד הסוף, הוא עד כמה המגפה הזאת (של משככי כאבים ממכרים) השפיעה על הגישות של אנשים כלפי סוגיות פוליטיות". לדבריו, אצל אמריקאים רבים שנאלצו לצפות מהצד בקרוביהם נכנעים להתמכרות גבר כתוצאה מכך הפחד מפשע ובד בבד גם התמיכה בהגנה על הגבולות. בינתיים, ביחס להתפתחויות הטכנולוגיות הוא אמר: "אנחנו גם מתחילים לראות שהן משאירות הרבה אנשים מאחור. יש פער גדול במדינה, והוא הולך וגדל... אני חושב שזה מה שעומד במוקד הרבה ויכוחים פוליטיים מפלגים שאנחנו מנהלים".


​​Call us:

IL - +972-524655072
US +917-728-1370

CommAgain was selected to be part of "the social Lab" at Mazeh 9, TLV youth house, and is part of Midburn Social Generator 

Main office: Nahal Habasor 1, Tel Aviv-Jaffo, Israel.