• CommAgain

קצרצרים, קהילתיים - ונהנים ! 5.7


טוב, בעוד אנו מנסים להרגע מהשילוב הקטלני של לחות + בריטני + פלייבק רצינו לחלוק איתכם עוד קצת קצרצרים (קהילתיים) ונהנים לפני שהם יותר מדי נערמים - אז here we go...

אחד ממושגי המפתח בקהילות הוא "commons" - להלן "נחלת הכלל" בעברית צחה ושימור והעברה של ידע חיוני לחיים שלנו (להלן תרבות), עוד נדון ונדוש במושגים הללו בעתיד, בנתיים רצינו לשתף אתכם במחקר חדש שיצא במסגרת תחת הכותרת "נחלת הכלל וידע אקולוגי מסורתי בכפר צור באהר"

העתידנים השונים בוודאי יסכימו איתי - ככל שיעבור הזמן יעלם מושג הבעלות ותתחזק המגמה של "כלכלה שיתופית" (להלן "כלכלת תיווך בעברית צחה) והמעבר ממוצרים לשירותים שונים - "שיגור" (Launch) שהינה רשת חדשנות גלובלית שהושקה ע"י נאס"א בשנת 2009 משיקה מפעם לפעם תחרויות יזמים בנושאים שונים . אז אם יש לכם אולי רעיון בתחום של ייצור ואיפשור של כלכלה מעגלית הדד ליין הוא הראשון בספטמבר והם הולכים לבחור עשרה פרוייקטים. (ההגשה היא פה והיי יש להם עוד איזה קול קורא ;)

אחת החברות המובילות בתחום של "כלכלת תיווך" ושיש המון מה ללמוד מהן סביב הנושא של פיתוח קהילה וחווית משתמש airBNB מעדכנים את תנאי השימוש באתר שלהם ותראו באיזה סטייל וקוהרנטיות הם עושים את זה וגם לפני יומיים יוצא כתבה מעניינת אודותיהם בדה מרקר עם הכותרת "לעשות הכל כמו אובר - אבל הפוך"

"מייסדי Airbnb הבינו מוקדם את החשיבות של תרבות ארגונית חזקה. עד 2013 המייסדים ריאיינו בעצמם כל מועמד, וכיום כל מגויס צריך לעבור ראיון "ערכי ליבה", שבו הוא נשפט לא לפי קורות החיים, אלא על פי התאמה לחברה. זה הבטיח שלאנשים תהיה דבקות במטרה, גם אם האידיאלים של החברה נשמעים נאיביים. כשנשאל אם Airbnb היא חברת טכנולוגיה או נסיעות, השיב מנהל המוצר שלה, ולאד לוקטב, באופן זהיר: "אנחנו חברה של קהילה"."

מהי קהילה ללא אתוס, מורשת וסיפור ?

אם אין לכם תוכניות לחופש הגדול אזי אקדמיית קאהן מציע קורס "סטוריטלינג" אונליין חופשי מבית פיקסר - ומי שלא היה בתערוכת רטרוספקטיבה של פיקסר בחייו לא ראה פיתוח של רעיון לסיפור בצורה מושלמת #איפה_נמו #אפשר_עם_הילדים

אחד הגורמים שמאוד משפיעים על חוסן ופיתוח קהילתי הינו "מגוון" - כשעל מוביל/ת הקהילה/ארגון/אקוסיסטם לשאול את עצמו מדי חודש עד כמה בו הוא/היא פועל/ת מגוון ? בעוד קצת יותר משבוע יערך סמינר אי-שיוויון ומוביליות חברתית - "סולמות וחבלים" - מוביליות חברתית בישראל.של המכון לרפורמה מבנית בישראל (זה בסדר - גם אנחנו לא ידענו שיש כזה ארגון עד שנתקלנו בארוע הזה :)

את החלק הראשון של המפגש יוביל יונתן ברמן, דוקטורנט לפיזיקה באוניברסיטת תל-אביב, אשר יספר לנו על הקשר בין אי שוויון כלכלי למוביליות חברתית באמצעות עקומת "גטסבי הגדול". את החלק השני יובילו צליל אלוני וזאב קירל מאגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר. צליל וזאב יספרו לנו על מחקר שנערך באגף המודד מוביליות בין דורית בישראל, דרך מסד נתונים ייחודי המאפשר בדיקה של הקשר בין הרקע הכלכלי של ההורים להצלחת ילדיהם בשוק העבודה.

לינק לאירוע בפייסוש

חלק נכבד מהתחום של הובלה ופיתוח סובב סביב מנהיגות, יזמות וניהול ובקרוב נשתף אתכם בתוצרי מחקר מיפוי תוכניות מנהיגות/יזמות בישראל ועד אז מוזמנים להציץ במחקר הזה שיצא דרך ארגון 'מידות' שנתקלנו בו בדרך סביב "ניתוח תחום פיתוח מנהיגות החברתית של ישראל"

ואם כבר מנהיגות אז חברת אפקט-טיב העצמה ומנהיגות שהוקמה מתוך שליחות להטמיע את מקצוע הניהול בארגונים עורכת בסוף החודש כנס חצי יומי מעניין תחת הכותרת "הניהול עושה את ההבדל" עם פאנלים סביב "מנועי הצלחה וצמיחה" ו"כלים וטיפים להובלה שינוי בארגון" לינק לתוכניית הכנס

את/ה אולי חברתי/ת קהילתית ואולי גם טכנולוגי/ ועמותתי ? מפגש פורום מובילים דיגיטליים בעמותות: המהפכה הדיגיטלית - המהפכה התעשייתית הרביעית יערך ביום ב', 24 ביולי 2017 בין השעות 8:30 - 13:00 בלשכת טכנולוגיות המידע, מועצה אזורית דרום השרון (מי ידע בכלל שיש להם לשכה כזאת :) ע

על סדר היום 8:30 - 9:00 התכנסות

9:00 - 9:15 דברי פתיחה: עו"ד יורם אלדר, מנכ"ל לשכת טכנולוגיות המידע בישראל

9:15 - 10:30 הטרנספורמציה הדיגיטלית - רז הייפרמן, מנכ"ל Be-Digital

10:30- 11:00 הפסקה

11:00 - 11:45 המגמות הטכנולוגיות החמות בעולם הרפואה - דורון יצחקי, CTO בריאות כללית

11:45 - 12:45 דוגמאות מהשטח לתובנות בעולם הדיגיטלי - מוטי סדובסקי, יועץ בכיר ומומחה בתחום Big Data

הרשמה למפגש פה

ואולי גם יעניין אתכם המפגש ב-12 בנובמבר 2017 - טכנולוגיה לקידום השילוב של בעלי צרכים מיוחדים בקהילה המארח: צ'יימס ישראל, תל אביב

חברה ורווחה בתחום המוניציפלי הוא כמובן נושא שממשיך להתחמם כשכמובן אחד השחקנים המובילים במגרש הינה עיריית תל אביב-יפו. אז אם יש לכם מיזם (לא חייב להיות טכנולוגי) שקשור בעולמות הרווחה (קשישים והגיל השלישי, משפחות במצוקה כלכלית, פתרונות לבעלי מוגבלויות, אלימות במשפחה, נוער במצוקה וכל מה שנראה לכם רלוונטי) המינהל לשירותים חברתיים של עיריית תל אביב - יפו מעוניין להכיר אתכם, ללמוד מכם ולתמוך בכם. (ומי ייתן ועוד עיריות ומחלקות ירצו להכיר את היזמים הפועלים במסגרתם וגם יעזרו ליזמים להכיר איש את רעיהו ולשתף פעולה וכוחות).

הם מזמינים אתכם לבוא ליום מפגשים אישיים - office hours. במפגש תפגשו את בכירי העירייה מתחומי הרווחה והמיחשוב אשר יוכלו לייעץ/להכווין, לספק דאטה רלוונטי, לבחון אפשרויות לפיילוטים ולחשוב ביחד על אפשרות לבטא-סייט עבור המיזמים.

רוצים לקבוע דייט - תתחילו עם הטופס הזה.

ולקינוח (אם כבר התחלנו בקיימות וכלכלה מעגלית) - הרצאה ממרכז השל - אחד הכוחות המניעים החזקים ביותר כיום שהחזירו את שיח הקהילה שוב לתודעה הינה רשת האינטרנט והפלטפורמות השונות שמאפשרות חיבוריות בין אנשים ונותנת להם יכולת גדולה להתאגד, אולם עם כל הכבוד לקבוצות בפייסבוק כפעילים מובילים בקהילות עלינו לחשוב כל הזמן על הסביבה שלנו והמרחבים השונים (אם זה אונליין או אופליין) העומדים לרשותינו או אתם אנו יוצרים בהם אנו נפגשים, יוצרים ופועלים. מוזמנים להקשיב להרצאה הזאת של ליה אטינגר על "מה בין סביבה לקהילה"

​​Call us:

IL - +972-524655072
US +917-728-1370

CommAgain was selected to be part of "the social Lab" at Mazeh 9, TLV youth house, and is part of Midburn Social Generator 

Main office: Nahal Habasor 1, Tel Aviv-Jaffo, Israel.